Bluesový Mikuláš

Bluesový, rock-bluesový ale i rock´n ´rollový hudobný večer so známymi slovenskými kapelami.

Do tanca a na počúvanie hrajú  Andy Ray Haverda Band, Mississippi Mixtape, The Old School Band - Stará škola

Andy Ray Haverda, vynikajúci klavirista známy aj ako „slovenský Jerry Lee Lewis“.

Skupina Andy Ray Haverda Band sa vyprofilovala na bluesových jam sessionoch v bratislavských kluboch. Kapela sa venuje interpretácii štýlov blues a country, najmä však rock`n`rollu.

Členmi kapely sú:

Andy Ray Haverda (klavír, spev)

Kirill Panshine (sólová gitara, spev)

Juraj Kalász (basová gitara, kontrabas)

David Juraj Raši (bicie)

Bratislavská skupina The Old School Band - Stará škola už temer deväť rokov reprezentuje to najlepšie, čo ponúka slovenská bluesrocková scéna. Jej hudba je založená na neoddiskutovateľnej muzikantskej zručnosti, vycíbrenej technike a spoločnom interpretačnom cítení členov kapely, ktorí sú veľkými fanúšikmi blues a zlatej rockovej éry 60 –tych a 70 –tych rokov. Ponúka viachodinový program, ktorý poteší všetkých priaznivcov hudby, ktorú hrali Cream, Spencer Davis Group, či Deep Purple. V repertoári STAREJ ŠKOLY, ktorá má za sebou takmer štyri stovky vystúpení, je dnes vyše sto čísel - od klasických bluesovych opusov, cez niektoré štandardy rockovej hudby, až po vlastné rockové pesničky. Dôraz na kvalitnú interpretáciu priniesol skupine aj privilégium predstaviť sa na veľkých pódiách po boku takých rockových a bluesových velikánov, akými sú britskí Savoy Brown, či Uriah Heep.

Na rozdiel od väčšiny iných rockových a bluesových súborov sa však STARÁ ŠKOLA nesústreďuje len na „hity“ onej éry, ale skôr sa dramaturgicky orientuje na viaceré polo-, či úplne zabudnuté klenoty dnes už neznámych skupín, pri počúvaní ktorých prítomní zisťujú, že sú im známe a blízke a znalci pri nich pookrejú.

Mississippi Mixtape

Kapela je dieťaťom Jána Liteckého-Švedu jr., který je dôkazom, že muzikantské jablko nepadlo ďaleko od stromu, na druhú stranu ale tam, kde se Jánov otec snaží o prapodstatu, smeruje  jeho potomok k moderne. „Učarovala nám čierna hudba vo svojej surovosti, naliehavosti a špinavosti. A tak jsme spojili dve naše nejväčšie inšpirácie: bluesové korene a funkovú formu do moderního funku" smrdiaceho blues,“ ..


Ďalšie vstupenky, okrem predaja cez sieť ticketportal - klik hore na kúp lístok - je možné si osobne zakúpiť, príp. rezervovať v pokladniciach KZP. Viac na:http://www.kzp.sk/vstupenky 

 

 

Bluesový Mikuláš

08. 12. 2018

18:00 - 23:00

Vstupné:7 € na mieste / 6 € predpredaj EUR

Dom kultúry Lúky

Hudba

Kúp lístok

Galéria akcie

blues mikulas poster

Podobné akcie

KAREL PLÍHAL - recitál

KAREL PLÍHAL  Výnimočný hudobník, textár a básnik. Na koncertné pódiá sa vracia po... čítaj ďalej

04. 06. 2019

Súťažná prehliadka amatérskych hudobných skupín

Súťažná prehliadka amatérskych hudobných skupín Dlhoročná súťaž Kultúrnych zariad... čítaj ďalej

27. 04. 2019

FRAGILE BRATISLAVA NARCIS TOUR 2019

FRAGILE prepojila svoje dlhoročné priateľstvo a sympatie s Ligou proti rakovine, aby podpori... čítaj ďalej

11. 04. 2019

Rusín Čendeš orchestra - krst II.CD

Čendeš krstí nový album a vy môžete byť pri tom! Rusín Čendeš Orchestra tvorí še... čítaj ďalej

05. 04. 2019

Komentáre k akcii