DFS Lúčka a hosť FS Magura

folklórne vystúpenie súborov LÚČKA a MAGURA

DFS Lúčka každoročne už 15 rokov organizuje predstavenie DFS Lúčka a hosť. Toto predstavenie je divácky veľmi atraktívne a žiadané predstavenie, čo potvrdzuje aj fakt, že máme vždy vypredané hľadisko v Dome kultúry Zrkadlový háj. Týmto už tradičným vystúpením chceme deťom ponúknuť ocitnúť sa na jednom javisku spoločne s popredným folklórnym súborom zo Slovenska. A zároveň ponúknuť divákovi atraktívne predstavenie s popredným folklórnym súborom. Tento rok sme si pozvali folklórny súbor Magura z Kežmarku.

FS Magura - Folklórny súbor Magura z Kežmarku bol založený v roku 1954. Patrí  medzi najstaršie a najznámejšie súbory na Slovensku. Zameriava sa na vyhľadávanie, uchovávanie a scénické spracovanie ľudových piesní, hudby a tancov predovšetkým goralskej oblasti regiónu Spiš. Vo  svojom repertoári má však aj piesne a  tance aj z iných regiónov Slovenska ako Šariš, Zemplín a Podpoľanie. Súbor sa pravidelne zúčastňuje mnohých významných  festivalov doma i v zahraničí. Počas svojho aktívneho pôsobenia uskutočnila Magura okolo 3000 vystúpení, a vyše 90 zahraničných zájazdov, takmer vo všetkých štátoch Európy. Súbor tvorí samostatná hudobná a tanečná zložka. Činnosť súboru zabezpečuje občianske združenie Klub priateľov Magury (KPM). Vďaka nadšeniu a elánu všetkých členov tento kolektív mladých ľudí svojou činnosťou, najmä vystúpeniami doma i v zahraničí, prináša radosť a potešenie všetkým priaznivcom ľudového umenia.

DFS Lúčka - Detský folklórny súbor Lúčka bol založený v roku 1985 v bratislavskej Petržalke. Nacvičuje tu počas roka 100 chlapcov a dievčat vo veku od 5 do 17 rokov. Nácviky majú dva až tri krát do týždňa. Súbor má naštudovaný celovečerný program pozostávajúci  z piesní a tancov z oblasti Liptova, Záhoria, Horehronia a Terchovej. Počas svojej existencie súbor absolvoval už viac ako 600 vystúpení doma i v zahraničí. Z tých najzaujímavejších môžeme spomenúť účinkovanie súboru na folklórnych festivaloch vo Východnej, na Myjave, v Prešove a iných. Z mnohých regiónov Slovenska sme sa zamerali hlavne na oblasť Liptova, Záhoria, Horehronia a Terchovej. Tanečnou formou sa snažíme spracovať a zachovať pre ďalšie generácie piesne, tance a ľudové zvyky z týchto regiónov. Zároveň sa však súbor stará o voľný čas, kultúrne vyžitie a do určitej miery aj o výchovu aspoň malej skupiny bratislavských detí.

DFS Lúčka a hosť FS Magura

17. 05. 2019

18:00-20:00

Vstupné:10 EUR

Dom kultúry Zrkadlový háj

Folklór

Galéria akcie

poster lucka 5 2019

Podobné akcie

VEČER AUTENTICKÉHO FOLKLÓRU - obec HEĽPA

Predstavujeme Vám obec HEĽPA - v programe „KRAČUN NA HEĽPE“, Účinkujú: FS Heľpan, C... čítaj ďalej

13. 12. 2019

VEČER AUTENTICKÉHO FOLKLÓRU - obec RASLAVICE

Predstavujeme Vám obec RASLAVICE Účinkujú: Folklórna skupina Raslavičan a Ľudová hudba... čítaj ďalej

29. 11. 2019

VEČER AUTENTICKÉHO FOLKLÓRU - obec HRUŠOV

Predstavujeme Vám obec HRUŠOV účinkujú: Folklórna skupina HRUŠOV, Ľudová hudba z Hru... čítaj ďalej

18. 10. 2019

Komentáre k akcii