Navigácia podľa žánru


FOLK BLUES SESSION 2018

XVIII. ročník festivalu folk-bluesovej a bluesovej hudby.

Účinkujú:

GRAPEFRUIT DEATH,

BUŽMA / CZ /,

JÁN 'PONKA' DUBAN & STARÁ JEDÁLEŇ,

RENÉ LACKO & DOWN TOWN, 


 

René Lacko & DownTown 

Hendrix bol mojim Bohom, jeho štýl hry ma doslova fascinoval”, priznáva René. Dôkazom toho je, že v roku 1996 sa zúčastnil v Severnej Karolíne súťaže v interpretácií skladieb Jimiho Hendrixa, ktorú vyhlasuje každý rok Hendrixova rodina. Skončil v jednom z semifinálových kôl ako najlepší Európan na 2. mieste.
Okrem Hendrixa sú jeho vzormi napríklad Steve Ray Vaughan, B.B. King, Eric Clapton a iný bluesový a bluesrockoví velikáni. Nezostal však iba v tieni svojich gitarových hrdinov, ale pustil sa aj na vlastnú hudobnú cestu. Svoje umenie prezentuje na koncertoch v kluboch a festivaloch doma aj v zahraničí, kde vystupuje so svojou bluesrockovou kapelou DownTown. Za sebou má niekoľko CD. Najnovší štúdiový album Blind man vyšiel vo Februári 2013 a v apríli 2015 vyšla výberovka live nahrávok pri príležitosti 20. výročia založenia kapely s názvom 20 years before.

Repertoár kapely tvoria vlastné skladby, bluesové, bluesrockové, rock & rollové cover verzie legendárnych predstaviteľov týchto žánrov.
https://www.youtube.com/watch?v=oKtpsNmiDro

Bužma (CZ)
Lubomír BUŽMA Khýr, hráč na akustickou kytaru, dobro kytaru, banjo a foukací harmoniku se věnuje akustické bluesové muzice s českými texty. Repertoár tvoří z velké části vlastní písničky a také tradicionály a gospely s originálními úpravami textů do češtiny. Své bohaté zkušenosti ze společného hraní s polským bluesmanem Markem Wojtowiczem a následného desetiletého působení v duetu Retro Blues, kde se autorsky i interpretačně podílel na polovině repertoáru souboru a v neposlední řadě také společného vystupování a hraní s Pepou Streichlem dnes bohatě využívá nejen ve studiu, ale zejména na živých vystoupeních. Tento bluesman s banjem na klíně, foukací harmonikou ve stojánku v ústech, s pravou nohou na ozvučené dřevěné krabici a s tamburínou na levé noze nejen vypadá, ale i skutečně zní originálně, zejména když při tom zpívá jednu ze svých písniček ve slezském nářečí.
Petr Džetro Ritzka – Retro Blues
https://www.youtube.com/watch?v=iXzrsVH2g90

Grapefruit Death
Bratislavská skupina Grapefruit Death vznikla v 80-tych rokoch ako improvizačno-náhodné zoskupenie rôznych hráčov a žánrov a onedlho zanikla. Po rokoch opäť ožila a terajšia zostava sa vyprofilovala ako kapela nadšencov pre Blues, Bluesrock a Rock & Roll. Okrem vlastných vecí hrajú aj svojsky spracované skladby rockových velikánov. Skupina s obľubou hráva na intímnejších klubových pódiách, v divadlách, na vernisážach a aj u vás doma....
Za tie roky sa vystriedalo v Grapefruit Death mnoho zaujímavých muzikantov a hostí.
https://www.youtube.com/watch?v=hYY1qs2gLN8

Ján Ponka- Duban & Stará jedáleň
Počiatky kapely Stará Jedáleň siahajú do roku 1994, kedy sa na pódiách začali spolu objavovať charizmatický bluesman Ján "Ponka" Duban a Peter Konečný. Repertoár zložený z autorských pesničiek Dubana je na pomedzí folku a blues. Neskôr kapela svoj hudobný výraz prešpikovala prvkami rocku a jazzu.
https://www.youtube.com/watch?v=aykJVqiBo-0 

 

 


Ďalšie vstupenky, okrem predaja cez sieť ticketportal - klik hore na kúp lístok - je možné si osobne zakúpiť, príp. rezervovať v pokladniciach KZP. Viac na:http://www.kzp.sk/vstupenky 

 

FOLK BLUES SESSION 2018

24. 11. 2018

18:00-23:00

Vstupné:9 € predpredaj / 11 € na mieste EUR

Dom kultúry Lúky

Hudba

Kúp lístok

Galéria akcie

poster FBS 2018

Podobné akcie

Roman Horký a skupina Kamelot

Počiatočná tvorba kapely zaradila Kamelot do žánru "Folk a country", kde je hudobná skupi... čítaj ďalej

01. 03. 2019

Balalajka 2019 - Donskí kozáci

Piesne kozákov to sú melódie a slová zo života kozáckych rodín pri práci, v bojovom nas... čítaj ďalej

26. 02. 2019

MOMENTUM MUSICUM

cyklus komorných koncertov OBĽÚBENÉ SKLADBY SLÁVNYCH SKLADATEĽOV  účinkujú: študen... čítaj ďalej

24. 02. 2019

music club- Korhell + Lamps

Korhell (heavy metal punk) Skupina Korhell vznikla na prelome rokov 2017-18. Hybnou silou zosk... čítaj ďalej

22. 02. 2019

Komentáre k akcii