Navigácia podľa žánru


FOLK BLUES SESSION 2018

XVIII. ročník festivalu folk-bluesovej a bluesovej hudby.

Účinkujú:

GRAPEFRUIT DEATH,

BUŽMA / CZ /,

JÁN 'PONKA' DUBAN & STARÁ JEDÁLEŇ,

RENÉ LACKO & DOWN TOWN, 


 

René Lacko & DownTown 

Hendrix bol mojim Bohom, jeho štýl hry ma doslova fascinoval”, priznáva René. Dôkazom toho je, že v roku 1996 sa zúčastnil v Severnej Karolíne súťaže v interpretácií skladieb Jimiho Hendrixa, ktorú vyhlasuje každý rok Hendrixova rodina. Skončil v jednom z semifinálových kôl ako najlepší Európan na 2. mieste.
Okrem Hendrixa sú jeho vzormi napríklad Steve Ray Vaughan, B.B. King, Eric Clapton a iný bluesový a bluesrockoví velikáni. Nezostal však iba v tieni svojich gitarových hrdinov, ale pustil sa aj na vlastnú hudobnú cestu. Svoje umenie prezentuje na koncertoch v kluboch a festivaloch doma aj v zahraničí, kde vystupuje so svojou bluesrockovou kapelou DownTown. Za sebou má niekoľko CD. Najnovší štúdiový album Blind man vyšiel vo Februári 2013 a v apríli 2015 vyšla výberovka live nahrávok pri príležitosti 20. výročia založenia kapely s názvom 20 years before.

Repertoár kapely tvoria vlastné skladby, bluesové, bluesrockové, rock & rollové cover verzie legendárnych predstaviteľov týchto žánrov.
https://www.youtube.com/watch?v=oKtpsNmiDro

Bužma (CZ)
Lubomír BUŽMA Khýr, hráč na akustickou kytaru, dobro kytaru, banjo a foukací harmoniku se věnuje akustické bluesové muzice s českými texty. Repertoár tvoří z velké části vlastní písničky a také tradicionály a gospely s originálními úpravami textů do češtiny. Své bohaté zkušenosti ze společného hraní s polským bluesmanem Markem Wojtowiczem a následného desetiletého působení v duetu Retro Blues, kde se autorsky i interpretačně podílel na polovině repertoáru souboru a v neposlední řadě také společného vystupování a hraní s Pepou Streichlem dnes bohatě využívá nejen ve studiu, ale zejména na živých vystoupeních. Tento bluesman s banjem na klíně, foukací harmonikou ve stojánku v ústech, s pravou nohou na ozvučené dřevěné krabici a s tamburínou na levé noze nejen vypadá, ale i skutečně zní originálně, zejména když při tom zpívá jednu ze svých písniček ve slezském nářečí.
Petr Džetro Ritzka – Retro Blues
https://www.youtube.com/watch?v=iXzrsVH2g90

Grapefruit Death
Bratislavská skupina Grapefruit Death vznikla v 80-tych rokoch ako improvizačno-náhodné zoskupenie rôznych hráčov a žánrov a onedlho zanikla. Po rokoch opäť ožila a terajšia zostava sa vyprofilovala ako kapela nadšencov pre Blues, Bluesrock a Rock & Roll. Okrem vlastných vecí hrajú aj svojsky spracované skladby rockových velikánov. Skupina s obľubou hráva na intímnejších klubových pódiách, v divadlách, na vernisážach a aj u vás doma....
Za tie roky sa vystriedalo v Grapefruit Death mnoho zaujímavých muzikantov a hostí.
https://www.youtube.com/watch?v=hYY1qs2gLN8

Ján Ponka- Duban & Stará jedáleň
Počiatky kapely Stará Jedáleň siahajú do roku 1994, kedy sa na pódiách začali spolu objavovať charizmatický bluesman Ján "Ponka" Duban a Peter Konečný. Repertoár zložený z autorských pesničiek Dubana je na pomedzí folku a blues. Neskôr kapela svoj hudobný výraz prešpikovala prvkami rocku a jazzu.
https://www.youtube.com/watch?v=aykJVqiBo-0 

 

 


Ďalšie vstupenky, okrem predaja cez sieť ticketportal - klik hore na kúp lístok - je možné si osobne zakúpiť, príp. rezervovať v pokladniciach KZP. Viac na:http://www.kzp.sk/vstupenky 

 

FOLK BLUES SESSION 2018

24. 11. 2018

18:00-23:00

Vstupné:9 € predpredaj / 11 € na mieste EUR

Dom kultúry Lúky

Hudba

Kúp lístok

Galéria akcie

poster FBS 2018

Podobné akcie

KAREL PLÍHAL - recitál

KAREL PLÍHAL  Výnimočný hudobník, textár a básnik. Na koncertné pódiá sa vracia po... čítaj ďalej

04. 06. 2019

MOMENTUM MUSICUM

cyklus komorných koncertov SLOVENSKÉ PIESNE A POÉZIA  účinkujú: študenti Štátneho k... čítaj ďalej

28. 04. 2019

Súťažná prehliadka amatérskych hudobných skupín

Súťažná prehliadka amatérskych hudobných skupín Dlhoročná súťaž Kultúrnych zariad... čítaj ďalej

27. 04. 2019

Guitarritos

Guitarritos (world music) Guitarritos, to sú dvaja mladí šikovní gitaristi, ktorí sa venu... čítaj ďalej

26. 04. 2019

Komentáre k akcii