Navigácia podľa žánru


Tlačové správy

Folklór v októbri

KUBÁNKOV SEN / 20.10.2017 / 19:00 / DK Zrkadlový háj  Večer autentického folklóru / Z DVOCH BREHOV MORAVY / 27.10.2017 / 19:00 / DK Zrkadlový háj Generácie / 28.10.2017 / 19:00 / DK Zrkadlový háj  Októbrové folklórne podujatia budú patriť pocte významnému slovenskému choreografovi, oslavám šiestich jubilujúcich súborov a zblíženiu dvoch susedných miest z brehov Moravy.

GHYMES

GHYMES, rôzne hudobné ingrediencie v jednom univerzálnom štýle 26.10. / 19:00 / DK Zrkadlový háj V petržalskom DK Zrkadlový háj vystúpi uznávaná maďarsko-slovenská skupina GHYMES. Príďte si vychutnať ich rozmanitý hudobný svet, v ktorom sa minulosť pretína so súčasnosťou. Pôjde o jedno z mála bratislavských vystúpení, ktoré tu kapela odohrá v blízkej budúcnosti.

Be2Can

filmové príbehy zo svetových festivalov v Artkine Za zrkadlom 04. 10 - 24. 10. 2017 /  Artkino Za zrkadlom  Filmový festival Be2Can je prehliadkou najúspešnejších filmov z prestížnych festivalov konaných v Benátkach, Berlíne a Cannes. Jednou z kinosál, kde sa budú tieto snímky premietať, bude aj zdigitalizované petržalské Artkino Za zrkadlom. Vychutnajte si filmové hody s deviatimi premietaniami počas celého októbra.

ZLATÁ LÝRA

  filmový cyklus aj so zaujímavými hosťami - II. časť 06.10. / 19:00 / DK Lúky Hudobné kino je ďalšou aktivitou, ktoré bude mať v DK Lúky svoj pravidelný cyklus. Zameriava sa na festival Bratislavská lýra, ktorej história je unikátna a jedinečná. Dokument Zlatá lýra v desiatich častiach mapuje dvadsaťdvaročnú históriu jednej z najvýznamnejších súťažných prehliadok, ktoré sa odohrávali v Československu.  Svoje spomienky na ňu príde porozprávať významný slovenský textár Ľuboš Zeman.

ROZPRÁVKOVÁ JESEŇ 2017

27.10. - 29.10.2017 / DK Zrkadlový háj /  Tri dni a šesť predstavení - taká je bilancia divadelného festivalu ROZPRÁVKOVÁ JESEŇ 2017. Ďalší ročník poteší predovšetkým tých najmenších divákov.  Divadelníci ich budú nielen zabávať, ale aj interaktívnou formou vzdelávať a rozvíjať ich kreativitu a logické myslenie.  A pre deti a ich rodičov je to dobrá príležitosť uvidieť zájazdové divadlá a takisto stráviť spolu zopár spoločných chvíľ.

SZIDI TOBIAS

Sedmoláska z Marhuľového ostrova v Petržalke 19.10. / 19:00 / DK Zrkadlový háj Obľúbená šansonierka Szidi Tobias oslávila päťdesiatku, s čím prišiel aj čas bilancovať. Na staré skladby sa pozrela s novým pohľadom a vznikol tak zaujímavý koncertný projekt zostavený z výberového albumu Sedmoláska.

FEŠÁCI

päťdesiat rokov na scéne, spomienky na dobu, hity aj bývalých spoluhráčov; 05.10. / 19:00 / DK Zrkadlový háj; Country hudbu „vyfešákovali" vtipom a známe americké pesničky zasadili do československého kontextu. Dodnes patria k najobľúbenejším kapelám nielen v Čechách, ale aj na Slovensku. Skupina Fešáci si pripomenie päťdesiate výročie založenia veľkým koncertom v Petržalke...

PETRŽALSKÝ SENIORFEST 2017

PETRŽALSKÝ SENIORFEST 2017 s veľkým galakoncertom aj jablkovým hodovaním. Mesiac úcty k starším si pripomenieme už po desiaty krát počas dvojtýždňového bohatého programu v čase od 2.októbra do 15.októbra. Pre seniorov sú pripravené koncerty, súťaže, prednášky, turistické aktivity, tanečné a hudobné vystúpenia a iné.