Navigácia podľa žánru


Tlačové správy

Májový folklór

láska medzi rivalmi, letné hry, tanečná súťaž a spomienky na vojnu. V máji sa bude v rámci našich pravidelných i nepravidelných programoch ľúbiť, bojovať, tancovať a súťažiť, hrať. Štyri podujatia sľubujú zábavu pre deti aj dospelých.

Kultúrne leto s KZP sa blíži !

Aj v lete s nami!Počas tohtoročných letných prázdnin sme pre vás pripravili opät zaujímavý program.

MÁJOVÉ MUSIC CLUBY

Budeme sa vzdelávať aj baviť Pomaly sa blížime do finále  Music Clubov pred letnými prázdninami. Máme pred sebou májové podujatia, v rámci ktorých si zajazzujeme, zarapujeme, zabubnujeme a započúvame sa do tajov komornej hudby.

PET JAZZ 2017

PET JAZZ 2017 tanečná energia v troch jazzových verziách  Tohtoročný PET JAZZ bude tanečný. Na sedemnástom ročníku vystúpia tri formácie, ktoré, každá iným spôsobom, reflektujú jazzovú hudbu, alebo jazzové prvky. Tešiť sa môžete na swingovú, afro-kubánsku a fusion jazzovú podobu, ktorú predstavia traja festivaloví hostia.

ZVUK ULICE

ZVUK ULICE sa vracia do svojej Alma mater - petržalských Lúk  ZVUK ULICE - to je priateľstvo, umenie, názor, poslanie, vymedzenie sa, underground. Kultový a legendárny kompilačný album Zvuk Ulice kedysi formoval slovenský hiphop. Teraz sa po dvadsiatich rokoch vracia na miesto činu.

WABI DANĚK

- trampský bard prichádza  s Rosou na kolejích Wabi Daněk je skutočnou legendou. Autor viacerých nesmrteľných hitov a evergreenov trampských piesní je na scéne už viac ako päťdesiat rokov. Milovník drsných príbehov z americkej prérie, ale aj skvelý rozprávač so zmyslom pre humor prichádza do Zrkadlového hája.

KLEZMER MEETS BALKAN

- stret kultúr aj hudobných žánrov  Pripomienka oceňovaného albumu aj kríženie kultúr. Unikátna hudobná formácia Preßburger Klezmer Band odohrá v petržalskom DK Zrkadlový háj koncert s dvomi zahraničnými hosťami. Spoločne si pripomenú oceňovanú nahrávku Tants Mit Mir.