Navigácia podľa žánru


KLEZMER MEETS BALKAN

- stret kultúr aj hudobných žánrov 

Pripomienka oceňovaného albumu aj kríženie kultúr. Unikátna hudobná formácia Preßburger Klezmer Band odohrá v petržalskom DK Zrkadlový háj koncert s dvomi zahraničnými hosťami. Spoločne si pripomenú oceňovanú nahrávku Tants Mit Mir.

Patria k tomu najlepšiemu, čo ponúka naša world music scéna, no oni sami seba vnímajú ako multikultúrne hudobnícke zoskupenie. Hoci členovia kapely pochádzajú zo Slovenska, ich snahou je prepojiť bratislavskú kultúru so židovskými tradíciami aj s inšpiráciou k balkánskej a orientálnej hudbe. Na jednom pódiu sa tak stretne hudobný žáner klezmer s piesňami zo Srbska, Macedónska, Chorvátska, Rumunska, Bulharska a Bosny. Hlavnými aktérmi večera v petržalskom DK Zrkadlový háj bude Preßburger Klezmer Band a ich hostia - harmonikár Miroslav Vuković a speváčka Anita Ribar.

Spoločne sa vrátia k úspešnému a oceňovanému albumu TANTS MIT MIR, ktorý sa stal najlepšou nahrávkou RADIO_HEAD AWARD za rok 2012 v kategórii world & folk.

Hudobné zoskupenie Preßburger Klezmer Band patrí k najlepším koncertným kapelám pôsobiacich na území Slovenska. Prináša emotívne autentické piesne spievané v jazyku jidiš, v slovenčine, angličtine a v balkánskych jazykoch. Ako svoju najväčšiu inšpiráciu priznávajú hudobníci starodávny hudobný žáner klezmer, do ktorého vnášajú prvky druhých kultúr i súčasné hudobné trendy.

Návštevníci koncertov Preßburger Klezmer Band sa tak stávajú svedkami dávnych čias aj kozmopolitnej súčasnosti.


 

Informácie o koncerte:

KLEZMER MEETS BALKAN

PREßBURGER KLEZMER BAND (SK, SRB), MIROSLAV VUKOVIĆ (BiH), ANITA RIBAR (SRB) (world music, klezmer);

DK Zrkladlový háj / 18.05. 2017 / 19:00 / 12 € predpredaj / 14 € v deň podujatia

Video linky:

https://www.youtube.com/watch?v=nn3oIXkeyOA

https://www.youtube.com/watch?v=dcwesEgqtDU