Navigácia podľa žánru


Bratislavská lýra, pocta nu metalovej legende, aj rapový freestyle

Novembrové Music Cluby prinášajú pestré podujatia a koncerty. V DK Lúky sa bude koncertovať, diskutovať, battlovať, s nostalgiou spomínať a aj aktívne sa zapájať do súčasného kultúrneho a spoločenského diania.

Bratislavská lýra bola najdôležitejšou platformou československej populárnej hudby. Vznikali tam hity, rodili sa nové talenty, prichádzali hviezdy zo zahraničia. Počas dvadsiatich dvoch rokoch existencie sa tam udialo veľmi veľa zásadných udalostí. Na Lýru sa nezabudlo a v koprodukcii RTVS, Českej televízii a Slovenského filmového ústavu vznikol cenný desaťdielny dokument, ktorý je nielen výpoveďou o populárnej hudbe v Československu, ale hovorí aj o dobe, v ktorej sme žili. Hudobné kino prináša tretiu časť dokumentu aj s hosťom večera, ktorým bude skladateľ Igor Bázlik.

Podujatie je realizované s láskavým zvolením Trigon production a Slovenského filmového ústavu.

Informácie:

HUDOBNÉ KINO - BRATISLAVSKÁ LÝRA III - hosť večera: Igor BÁZLIK

DK Lúky - 03.11. 2017 / 19:00  / 3 €


 

Limp Bizkit Revival je hudobná skupina, ktorá hrá - v zložení Tom Stray (vokály), Miroslav Labaj (gitara), Peter Arvay (basgitara), Matej Ferianc (bicie nástroje) - piesne legendárnej nu metalovej skupiny Limp Bizkit. Verné napodobnenie a prejav z nich činí technicky vybrúsený revival. Naproti tomu thrash popová skupina s grungovým prejavom Acornhoek prináša autorské skladby, ktoré vydali na troch albumoch Acornhoek, Twig a The cake and the master fade out.

Koncert tvrdej gitarovej hudby v podaní výrazných inštrumentalistov a vokalistov.

Informácie:

LIMP BIZKIT REVIVAL + ACORNHOEK

DK Lúky - 10.11. 2017 / 19:30  / 3 €

Video linky:

https://www.youtube.com/watch?v=8cndXa1bUDY

https://www.youtube.com/watch?v=JLiYnizS13c

 


V siedmej edícii Rap na Lúkach sa bude bojovať! Nie rukami, ale slovami. Vo Freestyle battle sa oproti sebe postavia dvaja raperi a prednesú svoju techniku, improvizáciu a najväčšie prednosti. Každý z freestylerov bude mať na prezentáciu určených 45 sekúnd. Tí najlepší sa predstavia vo finálových kolách, ktoré budú mať 1 minútu a 30 sekúnd.

 

Informácie:

RAP NA LÚKACH VOL.7 - FREESTYLE BATTLE

DK Lúky - 24.11. 2017 / 19:30  / 3 €