Navigácia podľa žánru


Katka Koščová a Geišbergovci

Hudobná jeseň v DK Zrkadlový háj prináša umeleckú lahôdku: spojenie šansónového prejavu Katky Koščovej a Daniela Špinera s osobitým pesničkárstvom Geišbergovcov. Nevšedný zážitok s krásnymi pesničkami, ktoré dokreslia atmosféru padajúceho jesenného splínu.

Katarína Koščová je aktívna v mnohých koncertných smeroch – v sólových projektoch aj v kooperácii so spriaznenými hudobníkmi. Po koncertoch s českou skupinou Neřez, ktoré sme mali česť privítať aj v DK Zrkadlový háj, sa tentokrát spojila s rodinným klanom  Geišbergovcami. Minulý rok sa vybrali po Slovensku a vypredané koncerty, ktoré spájali muzikantské výkony s hereckými a hovoreným slovom, mali veľký úspech. Katka Koščová inklinuje k intímnemu hudobnému prejavu a svoj charizmatický sýty alt našla v šansónovom prejave, ktorý sprevádza Daniel Špiner (klávesy a akordeón). Podobnú intimitu možno objaviť aj v pesničkách Mariána Geišberga – popredného predstaviteľa slovenského folk rocku. V otcových stopách sa pobrali aj synovia Martin a Marek, ktorí sa venujú pesničkárstvu a herectvu. V rozličných preskupeniach ponúknu piesne v ambientných plochách, bluesových dvanástkach, progresívnych píšťalových sólach ako vystrihnutých od Jethro Tulla a experimentálne improvizovanie. V textoch o živote vôbec nechýba sarkazmus, irónia a čierny humor, melanchólia aj splín.

Koncert Katka Koščová & GEIŠBERGOVCI  sľubuje mnohožánrové pesničkárstvo, povzbudzuje na rôzne kombinácie a duetá na koncerte s odkazmi na minulosť v prepojení na súčasné trendy. Vážne chvíle aj humorné prvky na priateľskom stretnutí Katka Koščová + Geišbergovci. 


Informácie o koncerte:

Katka Koščová & GEIŠBERGOVCI  / DK Zrkadlový háj / 21.11. 2017 / 19:00 h /  17

Video linky:

https://www.youtube.com/watch?v=jYowHFelREY

https://www.youtube.com/watch?v=ko2upzqDUsU