Navigácia podľa žánru


Hudba-Tanec-Horčica

vás roztancuje, roztúži a zaštípe

Po čerstvom úspechu na festivale WOMEX prichádzajú do petržalského DK Zrkadlový háj. Obľúbená world music skupina Banda predstaví svoj nový program Hudba - Tanec - Horčica, na ktorom spolupracovala s tanečným zoskupením Partia.

Priamo z medzinárodného festivalu WOMEX, ovenčená úspechom a priaznivými kritikmi. Len prednedávnom Banda ohúrila delegátov, promotérov a významných ľudí z hudobnej brandže, ktorí na najväčšom stretnutí world music scény, ocenili hudobníkov za ich autentickú a zároveň modernú podobu ľudovej hudby. Vokálno-inštrumentálna skupina Banda vznikla v roku 2003. Pod taktovkou primáša Sama Smetanu sa zoskupenie stalo najúspešnejším propagátorom slovenskej world music. Pevný základ im dala ľudová hudba, charakteristické pre nich sa stali odbočky do iných žánrov a obľuba vo svetových rytmoch. Pestrofarebnú interpretáciu ešte zvýrazňuje používanie rozličných nárečí a regionálnych špecifík. Banda patrí k naším najobľúbenejším koncertným inventárom a sme radi, že po roku ju môžeme opäť privítať a to v novom programe Hudba - Tanec - Horčica. 

Premiéra tanečno-hudobného vystúpenia vás zaštípe a zasýti v rôznych chutiach ľudovej melodiky, netradičnej harmónii, rôznorodých rytmoch sveta a tvorivých choreografiách Vladimíra Michalka. Hosťami tohto večera bude spevák Štefan Štec a tanečný sólista Peter Vajda.


 

Informácie:

HUDBA – TANEC- HORČICA

BANDA / hostia: Peter VAJDA – tanečník a Štefan ŠTEC – spevák

DK Zrkadlový háj /  28.11. 2017 / 19:00 / predpredaj 10 € / na mieste 13  € 

Video linky:

https://www.youtube.com/watch?v=Kftp0i-M1oc

https://www.youtube.com/watch?v=rLM16TT4RY8