Navigácia podľa žánru


Vianočné folklórne podujatia

Čakanie na blížiace sa vianočné sviatky vám spríjemnia decembrové folklórne podujatia. Tanečné súbory a ľudová muzika, vianočné zvyky a tradície na vás čakajú v priateľskej atmosfére DK Zrkadlový háj.

FOLKLÓRNE ZRKADLENIE - Zo zlatého fondu / 01.12.2017 / 19:00; 

FOLKLÓRNE ZRKADLENIE - VIANOCE S EKONÓMOM / 08.12.2017/ 19:00;

VEČER AUTENTICKÉHO FOLKLÓRU - PREDSTAVUJEME OBEC HEĽPA / 15.12.2017/ 19:00;

FOLKLÓRNE ZRKADLENIE - VIANOCE S HÁJENKOU / 16.12.2017 / 18:00;

Náš najstarší folklórny súbor OČOVAN príde rozohrať partiu vášnivých a energických tancov spolu s ďalšími hosťami. Program bude pozostávať z ich najúspešnejších vystúpení: Na Mitra, V tej očovskej krčmičky, Krštenie, Dožinky, Očovské rozkazovačky. Po výdatnom umeleckom zážitku bude pripravená predvianočná kapustnica.  Sólistami programu budú Ján Chabada-Chovan, Pavel Holík, Ján Hrončiak, Ján Filkor a ďalší. Hlavným hosťom večera bude folklórna skupina Míkovice zs. a cimbalová muzika Ml.Burčáci. Na záver programu vás pozývame na čašu vína a na malé občerstvenie - vianočná kapustnica a prípitok očovská rožovka. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Informácie: 

FOLKLÓRNE ZRKADLENIE - ZO ZLATÉHO FONDU

DK Zrkadlový háj / 01.12. 2017 / 19:00 /12 € v predpredaji / 14 € v deň podujatia


 

Vysokoškolský súbor EKONÓM daruje svojim priaznivcom predčasný darček v podobe hudobno-tanečného vystúpenia, na ktorom predvedie vianočné zvyky a tradície z rôznych slovenských regiónov. Nechajte sa strhnúť výbornou atmosférou v programe Vianoce s Ekonómom a zabavte sa spolu s hudobníkmi pri miske kapustnice a čaše vína.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Informácie: 

FOLKLÓRNE ZRKADLENIE - VIANOCE S EKONÓMOM

DK Zrkadlový háj  / 08. 12. 2017 / 19:00 / 10 €


 

To ta Heľpa, to ta Heľpa, to je pekné mesto...spieva sa v známej ľudovej pesničke o folklórnom epicentre stredného Slovenska. Zanôtiť ju spolu s ďalšími tradičnými ľudovkami príde folklórny súbor a ľudová muzika HEĽPAN a hlavný hosť večera - majster ľudovej umeleckej výroby Michal FIĽO. Známu folklórnu obec Heľpa si  predstavíme v rámci platformy Večer autentického folklóru. Okrem dobrej muziky čaká na návštevníkov aj ochutnávka miestnych špecialít.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Informácie: 

VEČER AUTENTICKÉHO FOLKLÓRU - PREDSTAVUJEME VÁM OBEC HEĽPA

DK Zrkadlový háj  / 15. 12. 2017 / 19:00 / 12 € 


 

Vianoce majú v detskom prežívaní veľké čaro. Do vianočných zvykov a tradícií nazrieme z pohľadu petržalských detí, ktoré tancujú a spievajú v tradičnom súbore HÁJENKA a ich hosťami z DFS Dratvárik zo Slovenskej Ľupče.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Informácie: 

FOLKLÓRNE ZRKADLENIE - VIANOCE S HÁJENKOU

DK Zrkadlový háj / 16. 12. 2017 / 18:00 / 6 €