Navigácia podľa žánru


LA GIOIA

poprajú požehnané Vianoce silnými a krásnymi hlasmi 

21. 12. 2017 v  DK Zrkadlový háj

Obľúbené zoskupenie La Gioia spievajúce čoraz obľúbenejší žáner pop opera vám príde zaželať krásne a požehnané Vianoce. V novom vianočnom programe si okrem krásnych kolied a chytľavých vianočných piesní budete môcť vypočuť aj autorskú skladbu od jedného z jej členov.

Pred pár rokmi zaplnili dieru na trhu. Vyštudovaní operní interpreti chceli spievať operné árie, no zároveň hľadali možnosti, ako predstaviť, niekedy nie ľahko stráviteľný, operný svet čo najširšiemu publiku. Dvaja barytonisti Peter Ďurovec a Peter Ševčík, ku ktorým sa pripojil tenorista Matej Vaník, prepojili operný svet s aranžmánmi typickými pre populárnu hudbu. Navyše prišli s originálnym miešaním národných jazykov, čím povýšili coververzie na hodnotu originálu. Zrodil sa fenomén - vokálne zoskupenie La Gioia, ktoré vypredáva koncerty po celom Slovensku. Prednedávnom vydali kolekciu rockových balád a  na svete už je aj nový vianočný album Čaro Vianoc, ktorého premiéra sa chystá v DK Zrkadlový háj. Sálou petržalského kultúrneho domu sa bude ozývať clivá Hallelujah, zbožná Ave Maria, dojemná Tichá noc či obľúbená slovenská vianočná klasika Svet lásku má a ďalšie piesne z nového albumu. Zmes klasických kolied a obľúbených vianočných piesní doplní aj autorská skladba Vianočná, ktorej autorom je člen zoskupenia La Gioia, tenorista Matej Vaník. 

Trio charizmatických spevákov bude sprevádzať už tradične hudobný súbor Simple Lounge Quartet pod vedením Milana Adamca. 

Informácie:

LA GIOIA A SIMPLE LOUNGE QUARTET – VIANOČNÝ GALAKONCERT

DK Zrkadlový háj - 21.12.2017 / 19:00 / 16 €