Navigácia podľa žánru


Pompézne do Nového roku

s Metropolitným orchestrom Bratislava. Majestátne, štýlové a strhujúce  privítanie Nového roka s výberom tých najkrajších operných a operetných árií a elegantných valčíkov. Špičkové hudobné teleso Metropolitný orchester Bratislava sa vracia do Petržalky po niekoľkých rokoch.

Križovatka Viedeň - Budapešť - Bratislava - znamenala pre dejiny hudobnej kultúry veľmi veľa. Vznikli tam národné školy navzájom sa ovplyvňujúce a pochádzali odtiaľ hudobné osobnosti, ktorých skladby dodnes obdivujeme. Hudobný súbor Metropolitný orchester Bratislava, ktorého členmi sú hudobníci SOSR, orchestra SND či Slovenskej filharmónie, prináša kompozície zo stredoeurópskeho priestoru a zameriava sa na stále obľúbený operetný žáner. K repertoáru pristupuje moderne a zároveň rešpektuje staré tradície. Vedúci súboru Peter Uličný je vo výbere repertoáru dôsledný. Publikum si vzdeláva aj málo známymi skladbami, pričom nezabúda ani na tie najväčšie skvosty. Inak tomu nebude aj pri privítaní Nového roka, na už tradičnom petržalskom novoročnom koncerte, kde tentokrát na divákov čakajú operetné melódie od skladateľov Franza Lehára a Emmericha Kálmána, zmes vášnivých piesní Gejzu Dusíka, nesmrteľné valčíky Johanna Straussa a Johanna Straussa st. a ďalších skladateľov tohto žánru.

Sólistami večera bude sopranistka hosťujúca aj v SND Marianna Gelenekyová, člen Slovenského filharmonického zboru Pavol Oravec a sólový husľový part na seba prevezme umelecký vedúci súboru a dirigent novoročného koncertu Peter Uličný.

Záštitu nad koncertom prevzal starosta MČ Bratislava-Petržalka Vladimír BAJAN.

Vstupenky v predaji v pokladniach KZP a sieti ticketportal.


 

Informácie: 

S operetou do Nového roku - Novoročný koncert

Metropolitný orchester Bratislava

DK ZRKADLOVÝ HÁJ  / 10.01.2018  / 19:00 / 10

Video linky:

https://www.youtube.com/watch?v=b4zGlwUw8Dc

https://www.youtube.com/watch?v=8uFsC2hxTuY