Navigácia podľa žánru


Februárové hudobné podujatia v Dome kultúry Lúky

Hudobné kino a hudobné narodeniny, turbo folk a jazzový workshop. 

Music cluby nás zavedú do zlatej éry Bratislavskej lýry, predstavíme si žáner turbo folk, zabubnujeme si rytmické cvičenia, rozvinieme jazzový dialóg vo workshope a pridáme sa k oslávencom jednej známej fusion kapely. 

Dejiny Bratislavskej lýry zachytené vo vzácnom dokumente. Dobové súvislosti, spoločenská situácia, zabudnutí aj dodnes cenení interpreti, hity a piesne, ktoré prežili desaťročia. Hudobné kino premietne v poradí už šiestu časť dokumentu Zlatá lýra. Hlavným hosťom večera bude hudobník a producent Ľuboš Belák.

Podujatie je realizované s láskavým zvolením Trigon production a Slovenského filmového ústavu.

Informácie:

HUDOBNÉ KINO - BRATISLAVSKÁ LÝRA VI.  - hosť večera: Ľuboš BELÁK

DK Lúky - 02.02. 2018 - 19:00 - 3 €


Turbo folk v slovenskom podaní? A veď prečo nie? Tento, pôvodne balkánsky hudobný štýl, hráva partia nadšencov v kapele All Show. Slovenské texty, priamy ťah na bránu, rockový drive a pozitívne vibrácie potešia priaznivcov kvalitného fusion.

Informácie:

ALL SHOW turbo folk rock

DK Lúky - 09.02. 2018 - 19:30 - 3 €


Chcete byť zasvätení do alchýmie jazzovej kompozície a interpretácie? Potom navštívte jazzové dialógy klaviristu, aranžéra a pedagóga Františka Báleša, ktorý v spolupráci so študentmi Cirkevného konzervatória, vám pootvorí dvierka do problematiky jazzového aranžovania, harmónie, improvizácie a interpretácie.

Informácie:

LUDUS TONALIS_JAZZOVÉ DIALÓGY VOL.6 

DK Lúky - 16.02. 2018 - 17:00 - 2 €


Bubnovačka Orchestra to je zábava, oddych, relax, poučenie, telesné cvičenie a osvieženie ducha. Spoločnú zábavu pri spoločnom bubnovaní vám prináša OZ Zvuky cez ruky a Rytmika - etnobubnová škola.

Informácie:

BUBNOVAČKA ORCHESTRA 

DK Lúky - 22.02. 2018 - 18:30 - 2 € / 4 € (rodič + dieťa) 


Koncertný odkaz na slávnu metalovú kapelu Rage Against The Machine. Jej slovenská obdoba RATM Guerrilla Tribute band je uznávaná ako jeden z našich najlepších revivalov. Kvarteto hudobníkov sa verne a úspešne snaží napodobňovať úderné rytmy, silné gitarové riffy a nezabudnuteľný vokál lídra skupiny Zacka de la Rochu. Zamerané na tvorbu americkej skupiny z deväťdesiatych rokov.

Informácie:

RATM GUERRILLA TRIBUTE BAND

DK Lúky - 23.02. 2018 - 19:30 - 3 €


Jedna z najzaujímavejších slovenských fusion kapiel oslavuje desiate výročie. Pre svojich fanúšikov aj náhodných zvedavcov si pripravila výberový repertoár, ktorý rozdelila na dve polovice. V prvej  si zahrá súčasná zostava (Denis Gerhardt, Jozef J. Tekel, Janko Lehotský ml., Gusto Horvath), v tej druhej zakladajúci členovia (Gusto Horvath, Michal Bystrický, Jozef J. Tekel, Andrej Paulov, Pater Kováčik, Erika Micheľová).

Informácie:

TRANSYLVÁNSKE OBEDY A HOSTIA

DK Lúky - 24.02. 2018 - 18:30 - 4 €