Navigácia podľa žánru


CARMEN

CARMEN

svetoznáma zrada v slovenských tancoch 

29.03. a 30.03. 2018/ 19:00 / DK Zrkadlový háj 

Carmen - to je láska, zrada, nenávisť a pomsta. Nový umelecký pohľad prináša vzrušujúce spojenie tanca, hudby a činohry. Krvavý príbeh ožíva v podaní Slovenského divadla tanca, v réžii Jána Ďurovčíka.

Slovenské divadlo tanca uvádza jeden z najznámejších ľúbostných príbehov. Námet svetoznámej opery francúzskeho skladateľa Georga Bizeta rozpráva o vášnivej cigánke Carmen, ktorej zvodom podľahne plukovník Don José. Tragédia nenechá na seba dlho čakať. Notoricky známy dej je pod taktovkou choreografa a režiséra Jána Ďurovčíka poháňaný priamočiarym spracovaním. Od originálu sa líši pridaním prvkov zo slovenského folklóru. Striedajú sa tak španielske a slovenské tance. Nešťastná láska Carmen a Dona Josého sa odohráva mimo konkrétneho času a priestoru. Ďurovčík využíva k tomu formu totálneho divadla v kombinácii hudobného, tanečného a činoherného prejavu. Na divákov čakajú jasné dramatické línie, priamy dej a veľmi rýchle tempo. Stretáva sa v ňom akčnosť s filozofickými otázkami o živote a smrti, o ktorých diskutujú dva spoločenské protiprúdy.

Predstavenie Carmen naštudoval Ján ĎUROVČÍK pre svoj súbor SDT (Slovenské divadlo tanca). Po úspešnom svetovom turné na 5-tich kontinentoch od Ameriky až po ďalekú Čínu, kde toto predstavenie veľkým ohlasom videlo viac ako 50 000 divákov sa vracia na domáce divadelné dosky. A 29. a 30.marca prichádza aj do petržalského Domu kultúry Zrkadlový háj. 

Účinkujú:

Katarína Kánnová a.h. SND, Vierka Bieliková, Ivana Kučerová, Dominika Vanková, Silvia Jankovová, Marianna Paulíková, Miroslav Martinovič, Jozef Antálek. Patrik Sčasnovič, Filip Cipár, Matej Oškera a Peter Mihálik 

Réžia a choreografia:

Ján Ďurovčík


 

Informácie o predstavení:

CARMEN

DK Zrkadlový háj / 29.03. a 30.03. 2018 - 19:00 / Vstupné: 18 prízemie / 15 balkón (bz) €

Video linky:

https://www.youtube.com/watch?v=EPCve7AIrXo