Navigácia podľa žánru


MUSIC CLUBY MÁJOVÉ

hudobné kino a jazzový večer, rapový freestyle aj srandovné beaty. 

Májové Music Cluby nás prevedú svetom nových talentov aj osvedčených muzikantov. Štvorica podujatí osloví hip hopových a jazzových priaznivcov. Zároveň pokračuje v sérii hudobných kín, ktorou si pripomenieme náš najslávnejší hudobný festival spolu so vzácnym hosťom.

Bratislavská lýra bola najdôležitejšou platformou československej populárnej hudby. Vznikali tam hity, rodili sa nové talenty, prichádzali hviezdy zo zahraničia. Počas dvadsiatich dvoch rokoch existencie sa tam udialo veľmi veľa zásadných udalostí. Na Lýru sa nezabudlo a v koprodukcii RTVS, Českou televíziou a Slovenským filmovým ústavom vznikol cenný desaťdielny dokument, ktorý je nielen výpoveďou o populárnej hudbe v Československu, ale hovorí aj o dobe, v ktorej sme žili. Hudobné kino prináša tretiu časť dokumentu aj s hosťom večera, ktorým bude skladateľ Soňa Horňáková, ktorá si z Bratislavskej lýry v roku 1988 odniesla tretie miesto za pieseň Dnes je láska príťaž. Podujatie je realizované s láskavým zvolením Trigon production a Slovenského filmového ústavu. 

Informácie:

HUDOBNÉ KINO - BRATISLAVSKÁ LÝRA IX

hosť večera: Soňa Horňáková

DK Lúky - 04.05. 2018 - 19:00 / 3


Alan Bartuš je jednou z najväčších nádejí slovenského jazzu. Hoci má iba šestnásť rokov, už teraz sa môže pýšiť rôznymi oceneniami z medzinárodných súťaží a štúdiom na prestížnej jazzovej škole v Birminghame. Talent zdedil po svojom otcovi, známom kontrabasistovi Štefanovi Bartušovi. Úspechy prichádzajú nielen na Slovensku, kde sa mladému pianistovi dostalo tej príležitosti hrať na našich najväčších jazzových oslavách Bratislavských jazzových dňoch, ale aj v zahraničí. Alan vystúpil na rakúskom festivale MMF Jazzfestival po boku jazzových legiend. Mladý a talentovaný hudobník Alan Bartuš príde zahrať autorské skladby aj coververzie vo vlastných aranžmánoch. Muzikant, jednou nohou pohybujúci sa v jazzovej a tou druhou v klasickej hudbe, odohrá koncert spoločne s kontrabasistom Matejom Štubniakom a bubeníkom Jakubom Valíčekom klasický jazz aj fusion.

Informácie:

ALAN BARTUŠ TRIO (jazz)

DK Lúky - 11.05. 2018 - 19:30 / 3


Stalo sa dobrým zvykom, že DK Lúky dávajú priestor začínajúcim, alebo neznámym projektom, ktoré publikum presvedčia o svojej kvalite. Začínali tu mnohé talenty, za všetky spomeňme aspoň Katarziu či Tolstoys. A teraz tu máme projekt Ako hovorí moja bývalá. Hudobné kvinteto prichádza s čerstvým programom, na ktorom prepojí beaty s dobrým hudobným podmazom. Na poslucháčov sú pripravené vtipné texty o živote a kvalitné multižánrové aranžmány.

Informácie:

AKO HOVORÍ MOJA BÝVALÁ (srandovné beaty)

DK Lúky - 18.05. 2018 - 19:30 / 3


Desiata edícia Rap na Lúkach prinesie opäť mladú krv z rapovej kultúry. Na pódium sa postaví hneď niekoľko Emcee´s, aby do vlastného podmazu, samplu, alebo aj bez hudby, prezentovali svoj svet a hodnoty nadväzujúce na filozofiu hip-hopu ako celospoločenského fenoménu. Každý z freestylerov bude mať na prezentáciu určených 45 sekúnd.

najlepší sa predstavia vo finálových kolách, ktoré budú mať 1 minútu a 30 sekúnd.

Informácie:

RAP NA LÚKACH VOL.10 - FREESTYLE BATTLE

DK Lúky - 25.05. 2018 - 19:30 / 5