Navigácia podľa žánru


OKTÓBROVÉ MUSIC CLUBY

s metalom, jazzom aj hip-hopom 

Nitriansky underground, hip-hopová scéna a jazzové improvizácie. Tri rôznorodé hudobné žánre v októbrových podujatiach v DK Lúky....

Z nitrianskeho hudobného podzemia prichádzajú dve nové nádeje. Post rockové kvarteto Jób hľadajúce v hudbe zmysel, ticho a hluk, tvrdosť aj dynamiku. Tak ako bol Jób skúšaný vernosťou k svojmu Pánovi, tak hudobníci zo skupiny Jób prekonávajú prekážky za cestou k pravdivému umeniu. Black metalové trio AIN chce priniesť autentickosť a pravú atmosféru zo svojho obľúbeného žánru. Vypracovali si svoj zvuk, dali dokopy zmysluplný materiál a robia to, čo milujú - black metal páliaci ako oheň.

Informácie:

JÓB (post metal) + AIN (black metal) / DK Lúky - 12.10. 2018 - 19:30 / 3

Video linky:

https://www.youtube.com/watch?v=7TWCBKOx1GM


 

Jazzová hudba sa mnohým zdá komplikovaná a neprehľadná. Významný slovenský pedagóg František Báleš vás presvedčí o opaku. Stanovil si cieľ predstaviť širokej verejnosti tento nádherný vesmír nekončiacej inšpirácie. Už desať rokov učí na Cirkevnom konzervatóriu v odbore Jazzová a populárna hudba, venuje sa vlastnej kapele Jazz Pops Up a pripravuje projekt Ludus Tonalis - Jazzové Dialógy, ktorá sa v DK Lúky uskutoční už po ôsmykrát. Laikov aj pokročilých poslucháčov jazzu zasvätí do pravidiel a tajov jazzového komponovania, aranžovania, harmónie a improvizácie. Pod vedením Františka Báleša zahrajú študenti Cirkevného konzervatória Bratislava. Po koncerte na návštevníkov čaká otvorená diskusia.

Informácie: 

LUDUS TONALIS - JAZZOVÉ DIALÓGY VOL. 08 / DK Lúky - 19.10. 2018 - 17:00 / 2

Video linky:

https://www.youtube.com/watch?v=XgGtvmhXjuY


 

Slovenský rap vyrástol na Lúkach a teraz sa do svojho rodiska vracia s novou generáciou raperov. Najznámejšie petržalské sídlisko je dejiskom freestyle battlov. Na pódium sa postaví hneď niekoľko Emcee´s, aby do vlastného podmazu, samplu, alebo aj bez hudby, prezentovali svoj svet a hodnoty nadväzujúce na filozofiu hip-hopu ako celospoločenského fenoménu. Každý z freestylerov bude mať na prezentáciu určených 45 sekúnd. najlepší sa predstavia vo finálových kolách, ktoré budú mať 1 minútu a 30 sekúnd.

Informácie:

RAP NA LÚKACH VOL.11 - FREESTYLE BATTLE / DK Lúky - 26.10. 2018 - 19:30 / 3

Video linky:

https://www.youtube.com/watch?v=_dpy5RO3_8o